ثبت نام / ورود
info@valedein.com
021-88190540-86084866
           تازه های سلامت سالمندان موضوع مقاله
تازه های سلامت سالمندان

اینترنت و فضای مجازی، ذهن سالمندان را جوان نگه می دارد

سالمندان، ذهن سالمندان،  تاثیر اینترنت و فضای مجازی بروی ذهن سالمندان

بسیاری از مردم بر این باورند که استفاده از رایانه و اینترنت تنها مختص به افراد جوان است. اما  نتایج یک نظرسنجی در امریکا نشان می دهد که افراد مسن نیز تکنولوژی رایانه را برای زندگی روزمره خود ضروری می دانند.

بیش از ۵۰ درصد افراد بالای ۵۵ سال که به سیر در اینترنت می پردازند معتقدند که استفاده از رایانه، جنبه های تازه ای از زندگی را برای آنها نمایان کرده است.

البته نظرسنجی های شرکت های کامپیوتری حاکی از آن است، رایانه در زمینه سلامت و درمان افراد سالمند نقش تعیین کننده ای دارد. بیش از دو سوم سالمندان معتقدند استفاده از تکنولوژی تأثیر مثبتی در زندگی آنها داشته است.

جالب این که ۵۰ درصد از افراد بالای ۵۰ سال در بیشتر نظرسنجی ها اعلام کرده اند، زندگی فاقد رایانه و اینترنت برای آنان طاقت فرسا خواهد بود.

در گذشته افراد سالخورده در اوقات بیکاری خود به تماشای تلویزیون می پرداختند اما هم اکنون ۴۰ درصد افرادی که از خطوط اینترنت پرسرعت برخوردارند به جای تماشای تلویزیون، به کار با اینترنت می پردازند.

 افراد سالمند از طریق اینترنت اطلاعات ارزشمندی در مورد موضوعات پزشکی و خدمات مختلف اجتماعی پیدا می کنند و ارتباط خوبی با دوستان و سایر اعضای خانواده برقرار می نمایند.

 با این حال برای کوتاه کردن فاصله دیجیتال میان افراد سالمند و نسل جوان باید آنها را آموزش داد و اطلاعات را با زبان ساده تر برایشان عرضه کرد.